понеділок, 6 квітня 2015 р.

Курси Інтел 10 квітень 2015року

Рефлексія

Модуль 1.
Цілі,завдання та ресурси тренінгу

Працюючи в Модулі 1, я мала змогу ознайомитися із сайтом освітніх програм Intel  «Навчання для майбутнього в Україні» , який має  такі основні розділи:
·        Програма Intel «Навчання для майбутнього».
·        Програма Intel «Шлях до успіху».
·        Програма Intel «1 учень – 1 комп’ютер».
·        Wiki.
·        Ініціативи Intel в освіті.
Опрацювавши питання Модуля 1 електронного посібника  курсів «Інтел10», я
ü ознайомилась з стислим оглядом тренінгу;
ü сформулювала власні цілі навчання на ньому;
ü   окреслила область питань, над якими мені потрібно попрацювати;
ü виявила для себе ряд нових термінів.
Сторінка меню сайту освітніх програм Intel  «Навчання для майбутнього в Україні»  Оцінювання проектів, орієнтована на розвиток навичок 21 століття, допоможе мені створити таке оцінювання, що забезпечить мене стратегіями, які вбудовані в навчальний процес, в якому учні глибше розуміють вивчене, думають на більш високому рівні  і стають цілеспрямованими у навчанні.
А також дізналась про цікаві ідеї, які можна запозичити для кращого залучення учнів до навчання та досягнення запланованих навчальних цілей.
На ресурсі «Створення ефективних проектів» я ознайомилась з прикладами  розробок навчальних проектів, які відповідають Державним освітнім стандартам та сприяють розвитку в  учнів  навичок  мислення вищих рівнів.
Робота в  Модулі 1 дала мені змогу створити папки  власного Портфоліо. А також я  знайшла матеріали, які допоможуть мені створити  власний блог.
Наприкінці  роботи я окреслила ідеї щодо навчальної теми, яку буду розробляти.
1. Я хочу навчитьися створювати власні публікації, блог.
2.Організувати роботу учнів по створенню учнівського блогу.
            3. Я сподіваюсь, що робота за проектами дозволить прискорити формування учнівського      колективу. А спільна робота з батьками буде сприяти розвитку зв'язку "вчитель - учень - батьки ".

Модуль2.
Навчання за допомогою навчальних проектів

Цей модуль  допоміг мені проаналізувати використання методу проектів у навчальному процесі,а саме що потрібно учневі, щоб стати  успішним у 21 столітті. Ознайомилась з основними ознаками методу навчальних проектів  під час яких,учні самостійно створюють план , формулюють  проблему,вирішуюють де шукати інформацію, проводять дослідження, виконуюють проектне завдання та роблять висновки. Виконуючи завдання даного модуля я навчуся знаходити необхідну інформацію для проекту , використовуючи різні методи пошуку. Дізналась про нові методи обробки та зберігання інфомації для матеріалів власного портфоліо, належне використання цифрових технологій.Усвідомила свої потреби щодо вивчення нових технологій при створенні проектів. 

Модуль 3
Дослідження в навчальних проектах

Завдання модуля 3 допоможуть мені визначати навчальні цілі,що базуються на вимогах освітніх стандартів і програм та враховують формування навичок мислення 21 століття,тому я зможу відібрати зміст для дослідження,шляхи його виконання та спосіб представлення знань та вмінь. Такі навчальні роботи доповнюють традиційні тести та контрольні роботи. 

Модуль 4.
Формуюче оцінювання в проектому навчанні.

Цей модуль допоміг мені уточнити основні запитання проекту та обдумати оцінювання учнів в проекті, а саме ознайомився з інструментами оцінювання та вивчив методи оцінювання навчальних потреб. Навчився створювати діаграми для визначення навчальних потреб учнів та використовувати їх при вивченні навчального матеріалу. Я дізнався які інструменти оцінювання потрібно використовувати на різних етапах створення проекту.

Модуль 5
Інтернет в проектній діяльності учнів.

Опрацювавши модуль 5, я зрозуміла ,що зможу використовувати  Інтернет- ресурси у процесі навчання учнів , а саме : вміти швидко шукати інформацію , критично її оцінювати та вірно її використовувати.

Модуль 6
Спілкування та співробітництво в Інтернеті.

Після опрацювання даного модуля , я створила  вікі-сторінку. Маю надію, що після тренінгу навчуся користуватися скайпом та навчуся використовувати документи в Googleприрозробці проектів,тадля покращення свого викладання і навчання учнів. Навчилась створювати опитальники для визначення навчльних потреб учнів.Визначила ,що для сприяння безпечного використання учнями сервісів Інтернет - технологій, потрібно визначити конкретні цілі навчання.

Модуль 7
Створення прикладу роботи учнів.


Протягом тренінгу створили учнівську презентацію. Передбачили майбутні труднощі учнів при роботі над проектом та знайшли шляхи їх попередження. Зрозуміли як використовувати Інтернет для того, щоб допомогти учням розвивати навички 21 століття. Внесли зміни до свого Плану вивчення теми.

Модуль 8
Оцінювання діяльності учнів у проекті.

Працюючи з цим модулем , ми ділилися прикладами учнівських робіт , створили форми оцінювання учнів , з'ясували , що оцінювання повинно відбуватися протягом усього проекту."Проблеми, які виникають при залученні учнів до оцінювання та шляхи їх вирішення"


Проблеми
Шляхи вирішення
Складно обрати форму оцінювання
Використовувати існуючі форми оцінювання (програма "Навчання для майбутнього")
Об'єктивність оцінки
а)під час самооцінки використовувати чіткі критерії без градацій (наприклад: так, ні); б)під час оцінки однолітками, як варіант, крім відкритого оцінювання використовувати анонімне
Нема досвіду оцінювання, критеріїв
Учитель пропонує тренувальні вправи для, спільно з учнями розробляє критерії (щоб всі погодились з ними), для об’єктивності перевіряти одне завдання кількома учнями

Модуль 9


Сьогодні ми розповідали один одному про приклад своєї учнівської роботи та інструмент його оцінювання. Коментарі колег допомогли мені вдосконалити свою роботу та стратегію оцінювання. Проаналізували шляхи здійснення диференціації навчання учнів. Внесли зміни в план теми. Зрозуміли як допомогти своїм учням стати самоспрямованими в навчанні.

Модуль10У цьому модулі ми сфокусували свою увагу на педагогічних технологіях та прийомах навчання. Обговорили як керувати навчальним процесом у класі, де навчання здійснюється за методом проектів та як можна використовувати різні техніки постановки запитань. Також спланували вивчення обраної теми у своєму класі

Модуль 11

У цьому модулі ми ділилися один з одними Планами вивчення теми, а також основними документами Портфоліо. Зрозуміли переваги процесу ознайомлення всіх учасників тренінгу з іншими роботами та як подібна вправа може допомогти у навчанні учнів. Побачили переваги використання комп’ютерних технологій для підтримки та оцінювання навчання учнів.
З усього того, чому я навчилася на цьому тренінгу, на мою думку, найефективнішим для навчання моїх учнів буде робота над створенням проекту, оцінювання та самооцінювання етапів роботи.

Ура! Фініш!
   Гадаю набуті знання допоможуть мені в професійній діяльності, а проектна технологія стане повсякденною супутницею в роботі!

x

1 коментар:

  1. У Вас все виходить, Людмила Іванівна! Трохи більше наполегливості, терпіння і все буде добре! Так тримати!

    ВідповістиВидалити